TWÓRCY

Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska aktorka filmowa i telewizyjna. W 2001 roku ukończyła wydział aktorski PWST w Krakowie. Jeszcze w trakcie studiów wystąpiła na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w spektaklu „Rajski ogród” w roli Kobiety, za którą otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego.

Po studiach debiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w sztuce Kurka wodna w reżyserii Łukasza Kosa. Od 2003 roku pracuje na deskach Teatrów w Warszawie: Teatru Narodowego, Teatru Studio, Buffo oraz Imka. Występowała także zagranicą w Carrousel Theater w Berlinie i Teatro Tatro na Słowacji.

W 2007 roku zagrała główną rolę kobiecą w komedii duetu Konecki i Saramonowicz „Testosteron”. Po kolejnych rolach w filmach tego duetu, „Lejdis” oraz „Idealnym facecie dla mojej dziewczyny” otrzymała główną rolę w dramacie „Różyczka” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

Za rolę tytułowej Różyczki, agentki Służb Bezpieczeństwa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Złotego Pawia dla najlepszej aktorki podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa.

Występuje w teatralnym hicie komediowym „Boeing Boieng” w Teatrze Buffo w roli niemieckiej narzeczonej Maksa (granego przez Szymona Bobrowskiego).

W „Histeriach miłosnych” gra Elżbietę, kobietę obdarzoną ponadprzeciętną inteligencją.

Szymon Bobrowski

W 1995 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Po studiach grał przez cztery sezony w Teatrze Nowym w Poznaniu. Od 1999 roku aktor przez dziesięć lat związany był z Teatrem Powszechnym w Warszawie. W 2009 odbyła się premiera komediowego „mega hitu” teatralnego „Boeing Boeing” z Szymonem Bobrowskim w roli głównej. Spektakl w 2011 roku otrzymał nagrodę publiczności na XV Ogólnopolskim Festiwalu Komedii "TALIA" w Tarnowie.

Pojawił się w wielu znanych filmach, min. w "Prawie ojca" Marka Kondrata, "Pierwszym milionie" Waldemara Dzikiego, „Strefie ciszy” Krzysztofa Langa, „Samotności w sieci” Witolda Adamka, „Sercu na dłoni” Krzysztofa Zanussiego oraz „Złotym środku” Olafa Lubaszenki. Grał też w kameralnych filmach takich, jak "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" Krzysztofa Zanussiego, czy „Niezawodnym systemie” Izabeli Szylko. Niedawno swoją premierę miały filmy: „Bokser” w reż. Tomasza Blachnickiego, w której aktor gra główną rolę oraz „Róża” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

Szymon Bobrowski popularność zdobył dzięki serialom „Magda M.”, „Na dobre i na złe” i „Oficerowie”, „Odwróceni”, „Twarzą w twarz”, „Krew z krwi”, a w stacji TVN można go teraz oglądać w roli ginekologa Piotra w serialu „Lekarze”.

W „Histeriach miłosnych” gra uwikłanego w romans z koleżanką z pracy Mariana Motykę.

Bartłomiej Topa

Aktor filmowy i teatralny. Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, a także dyplomowany weterynarz.

Za rolę lekarza Andrzeja Mayera w teatrze telewizji "Kuracja" otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Telewizyjnej PLOVDIV 2002 oraz GRAND PRIX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji "Dwa Teatry" w Sopocie.Sympatię i popularność zyskał jako Zenek – dobroduszny, prosty chłopak z popularnego serialu "Złotopolscy". Wielu pamięta charakterystyczny gest odgarniania włosów Zenka. Przełomowa w karierze była współpraca z przyjacielem ze studiów – reżyserem Wojtkiem Smarzowskim. Aktor zagrał w jego filmach "Wesele" i "Dom zły".

Widzowie zapamiętali także jego znaczące role w głośnych filmach Oficerowie" i "Boisko bezdomnych". Współpracuje z Teatrem Och w Warszawie.

W „Histeriach miłosnych” gra nieobliczalnego Piotra Bezińskiego vel Dostojewski.

Piotr Jędrzejas

Aktor i reżyser, absolwent Wydziały Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi oraz Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST, ukończył również kurs aktorski w Holborn Centre for the Performing Arts w londyńskim Kingsway College.

W roku 2003 stypendysta Institut del Teatro w Barcelonie, wspólnie z Jerzym Stuhrem zrealizował Ryszarda III Szekspira w krakowskim Teatrze Ludowym. Współpracuje z teatrami w Krakowie, Zabrzu, Katowicach, Gdańsku, Warszawie i Barcelonie.

Dotychczas wyreżyserował m.in. spektakle: „Monologi waginy” Elsner, „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja” wg Różewicza, „Bajzel” Czeczota, „Biedny Ja, Suka i Jej Nowy Koleś” Walczaka, „Dzień Walentego” Wyrypajewa, „Wyzwolenie” Wyspiańskiego, „Burzę” Shakespeare’a. Współpracował reżysersko przy projekcie Laboratorium Dramatu „Kabaret na koniec świata”.

Marcin Chlanda

Scenograf, absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej.

Teologicznej. Stworzył scenografię m.in. do spektakli Piotra Jędrzejasa („Edmond” Davida Mameta w Stowarzyszeniu Teatralnym N50, „Bajzel” Krzysztofa Czeczota w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie, „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, „Kartoteka” Tadeusza Różewicza w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach), Bogny Podbielskiej 30 sekund” wg Juliusza Słowackiego w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu oraz autorskich spektakli Inki Dowlasz („Wakacje w Holandii” w Teatrze Ludowym Kraków-Nowa Huta i „Idź się leczyć” w Teatrze Śląskim w Katowicach).Współtworzył wystawę "Według Wyspiańskiego" w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w roku 2007.

Podczas XXXII Opolskich Konfrontacji Teatralnych w 2007 roku został uhonorowany nagrodą za scenografię do przedstawienia „30 sekund” wg Juliusza Słowackiego w reżyserii Bogny Podbielskiej w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.

Stale współpracuje z reżyserem „Histerii miłosnych” Piotrem Jędrzejasem.

Michał Górczyński

Kompozytor i muzyk. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina.

F. Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne obsady (m.in. „Zróżnicowanie na dwa fagoty i klarnet”, „Rondo à la krakowiak na wrzeszczącego pianistę i klarnet basowy”, „Malowanie na dwa klarnety, fagot, kontrabas i śpiew”) oraz muzyki do ponad 25 spektakli dla teatrów dramatycznych i lalkowych).

Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Występował jako solista z takimi zespołami jak: de Ereprijs, Kwartet Śląski, Orkiestra Aukso, Filharmonia Podlaska, Filharmonia Szczecińska. Uczestniczył w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Darmstadt, gdzie prezentował swoje autorskie techniki wykonawcze na klarnecie basowym. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium”, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej.

Od 2008 roku pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego, inspirując się beatboxem i współpracując z jednym z najlepszych polskich beatboxerów, Patrykiem „Tik Takiem” Matelą.